Długie sukienki na wesele – jak je wybrać?

Wesele to bardzo ważna uroczystość, na którą musimy ubrać się w odpowiedni sposób. Mężczyźni z reguły wybierają stylowe garnitury, zaś wśród kobiet, prym wiodą sukienki. Czy długie sukienki na wesele to dobry pomysł, jeśli chodzi o stylizację? Jak je wybrać w taki sposób, aby pasowały one do naszej sylwetki? Na te i inne pytania dotyczące wyboru odpowiedniej, długiej sukienki na wesele, znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

 

Dopasowanie sukienki do figury

 

Najbardziej podstawową kwestią, związaną z wyborem odpowiedniej sukienki na wesele, jest dopasowanie jej do figury. Sukienka na wesele musi podkreślać nasze atuty, ale nie może być też zbyt odważna w swoim kroju. Panie o szczupłej sylwetce powinny zdecydować się na długie sukienki na ramiączkach z niewielkim dekoltem. Dół sukienki powinien być prosty, zaś jeśli chcemy podkreślić naszą kobiecość, możemy zadbać o to, aby sukienka miała delikatny rozporek np. z boku. Panie o bardziej kobiecych kształtach powinny szukać sukienek, które podkreślą biust. W tym przypadku doskonale sprawdzają się sukienki z wcięciem pod biustem.

 

Kolor sukienki na wesele

 

Kolor sukienki, którą założymy na wesele, także musi być odpowiednio dopasowany. Najlepiej sprawdzają się delikatne, pastelowe odcienie różu, błękitu czy zieleni. Czerń także jest dobrym wyborem, choć jeśli mówimy o weselu, lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na bardziej „radosne” kolory. Stanowczo jednak powinniśmy unikać białych sukienek. Ten kolor, zarezerwowany jest dla kreacji, którą nosi panna młoda.

Długie sukienki studniówkowe

Send a Comment

Your email address will not be published.