Jak skompletować własne kino domowe?

Kochasz kino? Interesują Cię nowości filmowe? Mały telewizor ze słaby dźwiękiem nie pozwalają Tobie w pełni cieszyć się doznaniami audiowizualnymi? Rodzinny wypad do multipleksu to bardzo droga zabawa, a poza tym szelest popcornu i widzowie, którzy nie widzą niczego złego w odbieraniu telefonu podczas seansu?
Może czas zastanowić się nad inwestycją w kino domowe? Technologie idą naprzód, więc decydując się na zakup kina domowego możesz liczyć na bardzo wysoką jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku – bez denerwujących widzów obok.
Taka przyjemność ma jednak swoją cenę, bowiem kino domowe to nie pojedyncze urządzenie RTV, a cały zestaw, na który składają się między innymi wzmacniacz lub amplituner, słuchawki, odtwarzacz Blu-Ray lub DVD no i oczywiście system głośników. To takie minimum.
Jeżeli chcemy poczuć się jak w kinie to warto też zainwestować w duży, nowoczesny telewizor lub projektor multimedialny (idealny na tle na przykład białej lub kremowej ściany).
Na co zwracać uwagę przy zakupie swojego kina domowego?
W przypadku amplitunera to w nim zawarty jest procesor dźwięku, który przekształca sygnał cyfrowy na analogowy. Parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę to: formaty dźwięków jakie obsługuje, rozmiar wzmacniacza, liczbę kanałów (od tego zależy, ile głośników może być podłączonych) oraz moc wyjściowa urządzenia. Jeśli bardziej zależy Tobie na słuchaniu muzyki zdecyduj się na wzmacniacz, a jeśli bardziej zależy Ci na urządzeniu – amplituner, ale oczywiście najlepiej sam bardziej wczytaj się w porady ekspertów.

Autor: Wzmacniacz

Send a Comment

Your email address will not be published.