Jako rodzaj transportu?

Ludzie podróżują po świecie na piechotę, na rowerze, samochodem, pociągiem, samolotami lub statkami. Co do towarów, człowiek stara się przewozić ich jak największe ilości na raz i jak najtaniej.
Transport drogowy sprawdza się zarówno na małych odległościach, ale nie tylko. Wielu opłaca się on, jeśli tylko nie trzeba przebyć morza lub oceanu, żeby dostarczyć towar do adresata. Takim transportem zajmują się liczne firmy transportowe.
Inną możliwością jest transport lotniczy. Rozwija się on bardzo szybko w ostatnich czasach i ma swoich zwolenników. Pozwala on na szybkie dostarczenie towarów na największe odległości. Ma to znaczenie, jeśli ważną rolę odgrywa czas – zarówno w dotarciu do celu przez ludzi, jak i towarów. Samolotem można wysłać artykuły dosłownie z jednego końca świata na drugi. I wciąż wielu uważa ten rodzaj transportu za najbezpieczniejszy, choć nie najtańszy.
Można też jednak zdecydować się na transport morski. Wychodzi on najtaniej jeśli chodzi o masowe przesyłanie towarów nawet między kontynentami, o czym świadczy popularność kontenerowców. Ale też zajmuje on sporo czasu, dużo więcej, niż transport lotniczy.
Każdy wybiera taki rodzaj transportu, jaki mu się najbardziej opłaca biorąc pod uwagę co przewozi, w jakiej ilości, jak daleko, z jaką częstotliwością i ile ma czasu na dostawę. Trudno więc mówić, który spośród tych rodzajów transportu jest najlepszy, bo każdy powie co innego. Faktem jest, że każdy ma swoje wady i zalety i trzeba mieć to na uwadze, decydując się na któryś z nich.

Więcej: transport lotniczy

Send a Comment

Your email address will not be published.