Na co uważać zatrudniając firmę do testów penetracyjnych?

Testy penetracyjne są obecnie naprawdę dobrym sposobem na to, aby przetestować obronę naszego systemu. Niemniej jednak musimy mieć tu na uwadze, że taki kontrolowany atak hakerski niesie też ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Przede wszystkim bowiem wystawia zawsze naszą firmę na jakiegoś stopnia niebezpieczeństwo. Jak się możemy bronić?

Wybór dobrej firmy

Otóż przede wszystkim musimy naprawdę z uwagą wybierać firmę, która będzie zajmowała się penetracją u nas. Na pewno musi to być firma o nieposzlakowanej opinii, która posiada już pewne doświadczenie w branży.
Co więcej taka firma posiadać również musi także odpowiednie zabezpieczenia. Dalej w umowie musimy zakreślić dokładny zakres obowiązków i informacji, jakie przekazujemy firmie jeszcze przed rozpoczęciem zlecenia.

Źródła wiedzy

Firmy, których specjalizacja to administracja serwerami tudzież zarządzanie sieciami reklamują się naprawdę często. Wiele także informacji o nich możemy znaleźć w internecie na różnych forach czy blogach. Warto przejrzeć te komentarze nawet jeśli w zasadzie nie są najbardziej obiektywnym źródłem informacji. Oczywiście uważajmy na to, że część informacji może być w różny sposób podstawiona. Niemniej jednak generalnie powtarzające się doniesienia o braku rzetelności, problemach z komunikacją z firmą tudzież o braku poczucia bezpieczeństwa zdecydowanie powinny nas zaniepokoić i skłonić do poszukiwania innej firmy. Patrzmy także na recenzje od znanych i szanowanych marek oraz przedsiębiorstw.

Send a Comment

Your email address will not be published.