Opisywanie towaru dodawanego do kartoteki (LoMag) cz.1

Program magazynowy ma przede wszystkim usprawnić pracę związaną z obsługą magazynu. Teoretycznie nie mamy obowiązku pełnego opisywania towaru, jednak znacząco przyspieszy to realizację czynności związanych z zarządzeniem obiektem lub obiektami. Właśnie dlatego warto uzupełnić interesujące nas pola, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam zdefiniować towar. Wbrew pozorom nie jest to czasochłonne zadanie kartotekę produktu możemy w każdej chwili edytować. Program do magazynu (http://www.lomag.pl) daje nam dużą ilość możliwości.

Kod kreskowy

Wprowadzenie kodu kreskowego może odbywać się na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest ręczne wprowadzenie ciągu znaków. Warto podkreślić, że kod nie musi składać się z ciągu cyfr. Trzeba również zaznaczyć, że w tym polu nie musimy konkretnie wpisywać kodu kreskowego. Możemy podać unikatowy indeks towaru, dzięki któremu wyszukiwanie produktu tanie się szybsze.
Kody kreskowe mogą być generowane automatycznie. Można również zeskanować je za pomocą specjalnego czytnika.

Jednostka miary

Jednostkę miary wystarczy wybrać z listy. Możemy ją również wpisać ręcznie, więc wszystko zależy od naszych osobistych potrzeb. Może zdarzyć się tak, że interesująca nas jednostka miary nie będzie znajdować się na liście. W takiej sytuacji należy dodać ją w ustawieniach. Znacząco ułatwi to dodawanie kolejnych produktów z tej samej kategorii. Warto więc dodać potrzebne nam jednostki do bazy – jest to niezwykle proste, a więc każdy sobie z tym poradzi. Na standardowej liście znajdują się wyłącznie jednostki powszechnie wykorzystywane.

Więcej: system magazynowy

Send a Comment

Your email address will not be published.