Wyjechać zagranicę czy zostać w kraju?

Gdy zbliża się okres wakacji, czas urlopu, to wielu z nas zadaje sobie pytanie związane z miejscem, w które należy wyjechać. Jednym z podstawowych dylematów jest wybór między pozostaniem w Polsce a wyjechaniem zagranicę. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy.
Podróżowanie po świecie, o dziwo, bywa tańsze niż wakacje spędzone w kraju. Polska nie jest państwem typowo turystycznym, w związku z czym, oferuje mniej atrakcji i możliwości spędzenia wakacji za stosunkowo wysoką cenę. Czujemy się tu jednak swobodniej i bezpieczniej, dużo bardziej swojsko. Mamy wrażenie, że nic nas nie zaskoczy. Tymczasem wyjazd zagranicę może być stresujący. Zwłaszcza, jeśli nie radzimy sobie zbyt dobrze z językami obcymi i nie znamy kultury i tradycji, które występują w państwie, do którego wyjeżdżamy. Jednym z minusów pozostania w kraju może być też niepewność pogody. Polskie lato nie zawsze bywa gorące i przyjemne. Są za to państwa, w których mamy niemal gwarancję określonych warunków pogodowych.
Wybór, wbrew pozorom, wcale nie jest prosty. Wiele zależy też od naszych nietypowych cech, jak wspomniana niepewność przed nieznanym, ale także zwyczajna niechęć do długich podróży. Tak czy inaczej, nie powinniśmy żałować żadnej decyzji. Inne państwa są piękne, ale Polska też ma nam wiele do zaoferowania.

Send a Comment

Your email address will not be published.